Autoři: Lucie Chlumská, Jan “Zoro” Zeman, Jakub Trizuliak, Martin “Godric” Hanzl, Lenka “Čmelda” Schromová, Tomáš "Driici" Hodek

Role (muži/ženy/obojetné):  3/3/0

Jak to funguje: 7. generace je larpový experiment na téma, jestli může za zvláštních podmínek fungovat larp jinak než jsme zvyklí (a jestli je možné takových podmínek dosáhnout). Hra spoléhá na ochotu hráčů věnovat velkou pozornost detailu, práci s informacemi trochu jiným způsobem a v neposlední řadě i připravenost, že to může nevyjít (je to, koneckonců, experiment). Jedním z hlavních mechanismů je nejednoznačná interpretace a protichůdnost na všech úrovních hry (tedy postav, hráčů a jejich vjemu a i celé hry, žánru a jejího vyznění). Právě neustálé rozvíjení, vzájemné porovnávání interpretací a hledání té správné (opět ve všech zmíněných rovinách) může být „tím zajímavým“. Proto tedy nelze říct, jestli je to detektivka, romance nebo cokoli jiného. Mnohem přesnější by bylo říkat prostě, že „je to detektivka?“ (což je i typ otázky, na kterou hráč na konci nemá odpověď, ale naopak si v ideálním případě otázku vyšroubovanou do maximální naléhavosti odnáší).

O čem je příběh: Děj se odehrává v nedávné minulosti v Belgii, kde se několik neznámých setkává na letním zámečku, kde mají pronajaté pokoje a plánují strávit dovolenou. Příběh je spíš temnější, otevírá bolestivá místa postav, ale má i detektivní prvky a momenty zkoumající psychyku.

zpět